Alüminyum Cephe Sistemleri Nelerdir

Alüminyum Cephe Sistemleri

01.10.2018 0 Yorum

Alüminyum Cephe Sistemleri


Alüminyum profiller, sentetik conta ve diğer yardımcı malzemelerden oluşturulan taşıyıcı konstrüksiyondan meydana gelen cephe kaplama ürünüdür. Alüminyum cephe istenilen renk ve özellikte yapılmakla beraber dolu panel, cam gibi dolgu malzemeleri ile oluşturulmaktadır. Cephe kaplama ürünleri arasında bulunan alüminyum kaplama ile binalar sıcaklık, yağış, rüzgar gibi hava şartlarından, gürültü ve diğer dış etkenlerden korunmaktadır. Bu yöntem genellikle yeni binalar ve eski binaların yenilenme projelerinde cephe kaplamada kullanılmaktadır.


Alüminyum Cephe Kaplama


Endüstrinin birçok kolunda kullanılan alüminyum havacılık, taşımacılık sanayii ve inşaat sanayiinde çokça kullanılan bir maddedir. Hafif ve yumuşak bir metal olan alüminyumun dünya ekonomisindeki payı oldukça büyüktür. Alüminyum kompozit metallerin binalara kolay montaj edilebilmesi ve basit işleme özelliği sayesinde yapı sektöründe kullanım alanı geniş olmaktadır. Kırılmaya karşı yüksek dayanıklılık ve pürüzsüz yüzey sağlayan alüminyum kaplamanın renk seçenekleri geniştir. Alüminyum çevre dostu işlemler yoluyla üretilmekte olup en yaygın bulunan metallerden birisidir. Bu nedenle alüminyumun neredeyse her sektör içerisinde kullanım alanına sahiptir.
Alüminyum Cephe Sistemi Çeşitleri


Alüminyumun cephe sistemlerinde tercih edilmesinin sebebi alüminyumun inşaat sanayiinin ihtiyacı olan hafiflik, yüksek dayanıklılık ve uzun ömürlülük özelliğini göstermesidir. Alüminyum cephe sistemlerinin çeşitleri arasında alüminyum panel cephe sistemi, kapaklı alüminyum cephe sistemi, strüktürel silikonlu alüminyum stick cephe sistemleri bulunmaktadır. Yapıların dış cephelerinin kaplanmasında alüminyumdan yararlanılarak ısı, ses, fırtına gibi durumlarından en az düzeyde etkilenmesi sağlanmaktadır. Kolay şekle girebilir yapıda yani esnek olması sayesinde bina yüzeylerinde giydirme kolayca yapılabilmektedir.


Endüstrinin birçok kolunda kullanılan alüminyum havacılık, taşımacılık sanayii ve inşaat sanayiinde çokça kullanılan bir maddedir. Hafif ve yumuşak bir metal olan alüminyumun dünya ekonomisindeki payı oldukça büyüktür.

Alüminyumun Avantajları


Cephe sistemlerinde alüminyumun kullanılması birtakım avantajlar sağlamaktadır. Bunlar arasında kolay şekilde tamir edilebilme, çeşitli boyutlarda levha temini, kolay işlenebilme özellikleri sayılabilmektedir. Alüminyum kolay bulunabilen bir metal olup çevreci özelliği sayesinde geri dönüştürebilmektedir. Hastane, konutlar, okullar gibi birçok yapıda hijyenik PVC profiller de kullanılmaktadır. Güvenli olan alüminyum profiller destek saclarına ihtiyaç duymamaktadır. Cephe sistemlerinde en çok tercih edilen maddelerden biri olan alüminyum kaplamlar için firmamı güvenle tercih edebilirsiniz. Zentaş gelişim ve yeniliklere açık bir firma olarak kaliteli hizmeti ile müşteri memnuniyetini ön planda tutmaktadır.

Yorum Yap