Alüminyum Doğrama Firması Bursa

Alüminyum Doğrama Bursa

03.10.2018 0 Yorum

Alüminyum Doğrama Bursa


Alüminyum doğrama uzunluğu yaklaşık 6 metre olan alüminyum profilin uygun şekilde kesilmesi, işlenmesi ve kesilen parçaların alüminyum pencere, alüminyum cam balkon, alüminyum kapı olarak kullanılmasıdır. Alüminyum doğrama kullanım alanına göre ısı yalıtımlı ya da ısı yalıtımsız olarak iki çeşidi vardır. Bu işlemler alüminyum doğrama firmalarınca gerçekleştirilmektedir. Bina giriş kapılarında ve iş yerlerinde alüminyum doğrama kapılar kullanılmaktadır. Alüminyum doğramada Bursa’da faaliyet gösteren firmamız teknoloji, kalite, tasarım olarak fark yaratmaktadır. Zentaş olarak alüminyum doğrama, cephe kaplama, kompozit panel gibi işlemleri gerçekleştirmekteyiz.Alüminyum Doğrama Nedir?


Yalıtım özelliği olması sayesinde bina cephelerinde kullanılan, alüminyum profillerin kesilip işlenmesi ile oluşturulan parçalardır. Montajı kolay olan alüminyum doğrama, dekoratif yapıya sahip olduğundan iç ve dış mekanlarda rahatlıkla kullanılmaktadır. Alüminyum doğrama estetik bir görünüm sunmasının yanı sıra enerji tasarrufu ve izolasyon sağlamaktadır. Korozyona karşı yüksek direnç gösteren alüminyum doğrama dekoratif bir unsur olarak da düşünülebilir. Alüminyumun hassas ölçülerde şekillendirilebilir, bakım kolaylığı, yangında zararlı gaz üretmemesi, ısı yalıtımı, farklı renk ve yüzey seçenekleri olması sayesinde alüminyum doğrama çeşitli sektörlerde kullanım alanına sahip bir metaldir.


Alüminyum Doğrama Kullanım Alanları


İnşaat sektöründe geniş kullanım alanına sahip alüminyum profiller ısıya dayanıklı olup elastik yapıdadırlar. Isıya ve hava şartlarına karşı dayanıklı olması sayesinde kullanım alanı gittikçe genişleyen bir metaldir. Yapıların dış cephelerinde sıklıkla kullanılan alüminyum doğrama otellerde, evlerde, prestijli binalarda, hastanelerde kullanılmaktadır. Kalitesini arttıran özellikleri sayesinde alüminyum doğrama, zemin döşemelerinde, cam balkonlarda, ev giriş merdivenlerinde, havuz kenarlarında, balkon korkuluklarında kolaylıkla kullanılabilmektedir.İnşaat sektöründe geniş kullanım alanına sahip alüminyum profiller ısıya dayanıklı olup elastik yapıdadırlar. Isıya ve hava şartlarına karşı dayanıklı olması sayesinde kullanım alanı gittikçe genişleyen bir metaldir.

Alüminyum Doğrama Fiyatları


Alüminyum doğrama maliyetli bir işlem olması sebebiyle genellikle evlerde ve işyerlerinde kullanım alanı bulmaktadır. PVC doğrama alüminyum doğramanın rakibi durumundadır. Fiyat olarak PVC doğrama daha ucuzdur. Fakat kalite açısından alüminyum doğramanın daha sağlam ve ısı, ses gibi dış etkenlerden etkilenmediği söylenebilir. Otel, ev ya da işyerlerinin alüminyum doğrama için ölçüleri alınarak imalatının yapılmasından sonra montajı gerçekleştirilir. Alüminyum profillerde en ucuz maliyet ve en yüksek kalite için firmamızı tercih edebilirsiniz.

Yorum Yap