Cephe Giydirme

Cephe Giydirme

12.10.2018 0 Yorum

Cephe Giydirme


Cephe giydirme sistemlerinin ortaya çıkışı teknolojik ve kültürel gelişmeler sonucunda estetik anlayışındaki gelişme ve değişmelerin beraberinde olmuştur. Cephe giydirme ile yapılar güneşin zararı ışınlarından ve yağmur ve rutubetten korunmaktadır. Cephe giyme çeşitlerinin standart isimleri bulunmamakla beraber genel olarak klasik cephe giydirme (çubuk sistemi), ünite cephe giydirme, panel giydirme, şerit camlı giydirme, yapısal macun contalama sistemi gibi cephe giydirme çeşitleri bulunmaktadır.

Cephe Giydirme Nedir?


Binaların dış yüzlerinin alüminyum içerikli ana taşıyıcı elemanların fonksiyonel biçimde bütünleştirilmesi ile kompozit levha, cam ve alüminyum levha vb. yapı malzemeleri ile bir araya getirilmesi cephe giydirme olarak adlandırılmaktadır. Cephe giydirmenin sağladığı avantajlar, cephede kusursuz düzlük sağlama, estetiklik, fonksiyonellik, ısı, su ve ses yalıtımı sayesinde enerji tasarrufudur. Klasik cephe giydirme kolay kullanılabilirliği sayesinde çok katlı binalar ya da tek katlı yapı fark etmeksizin kullanım alanı bulmaktadır. Ünite giydirme cephe sistemleri ise çubuk sistemine göre daha az tercih edilen bir sistem olup cam panellerden meydana gelmektedir.


Cephe Giydirme Malzemeleri


Dış etkenlerden koruma özelliği bulunan giydirme cepheler çeşitli malzemelerden elde edilmektedir. Cephelerde kullanılan malzemeler doğal taşlar, yapay taşlar, kompozit levha, metal levha, cam malzemeler olmakla beraber prestijli binaların olmazsa olmazlarındadır. Uzun ömürlü olan dış cephe malzemeleri sayesinde binalar zamana meydan okumaktadır. Alüminyum cephe giydirme ile oluşturulacak yapılar modüler teknik ile yapılmaktadır. Panel cephe modülleri fabrika ortamında kontrollü şekilde ürün haline getirilerek şantiyede montajı gerçekleştirilmektedir. Alüminyum malzeme yüksek kalitede olup hızlı montaj olanağı sunmakta ve fabrikada kalite kontrol sistemi ile imalatı gerçekleştirilmektedir.


Cephelerde kullanılan malzemeler doğal taşlar, yapay taşlar, kompozit levha, metal levha, cam malzemeler olmakla beraber prestijli binaların olmazsa olmazlarındadır.

Cephe Giydirme Fiyatları


Cephe kaplama için kullanılan malzemeler farklı olabilmektedir. Fiyat da kullanılan malzemeye göre değişmektedir. Her malzemenin ısıya ve diğer dış etkenlere karşı dayanıklılığı farklı olduğundan her malzeme için farklı fiyat uygulanabilmektedir. Dayanıklı dış cephe malzeme kullanılması cephe giydirmede en dikkat edilecek husus olmalıdır. Dış cepheler yapının dışarıdan görünümünü doğrudan etkilemekte bu nedenle ayrıntıları önemseyen vizyonumuz ile Zentaş olarak sizlere uygun fiyat sağlayarak kaliteli malzemelerden üretilen cephe giydirme sistemlerini sunmaktayız.


Yorum Yap