Cephe Giydirme İşlemi

Cephe Giydirme Bursa

05.10.2018 0 Yorum

Cephe Giydirme Bursa


Cephe giydirme sistemleri yüksek katlı binaların kalın beton duvarlar yerine ince bir cephe sayesinde binanın yükünün hafifletilmesini sağlamaktadır. Tercih edilme sebebi kalın duvarların fazla yer kaplaması sonucu bina içerisinde kısıtlı alanın kalmasındandır. Cephe giydirme sayesinde bina kullanım alanı genişler ve bina yükü azalır. Giydirme cephe kendi ağırlığı ve çevresel yükler dışında herhangi bir yapısal yük taşımayan bina kabuğu olarak ifade edilebilir. Zentaş olarak Bursa’da silikon cephe, kompozit kaplama, alüminyum giydirme şekilleri bulunan cephe giydirme hizmetlerini kaliteli şekilde gerçekleştirirken müşteri memnuniyetini ön planda tutmaktayız.
Cephe Giydirme Nasıl Gerçekleştirilir?


Sıkça tercih edilen ve estetik görünüm sunan cephe giydirme sistemleri çok katlı yapıların döşeme ve kolonlarına asılan çoğu camlı olan dış duvarlardır. Cephe giydirmede alüminyum levha, cam, seramik, granit ve ahşap malzemeler kullanılmaktadır. Cephe giydirme parçaları fabrikada ebatları ayarlanıp kesilerek uygulama alanında getirilmektedir. Genellikle bu oluşturulan parçaların montajı gerçekleştirilirken oluşturulan çerçeveler sabit ya da hareketli pencerelerle veya cam, metal ya da taş görünüme sahip yalıtımlı panel ile kaplanmaktadır. Yatay ve düşey parçalar estetik bir görünüm adına metal kapak ile kapatılmaktadır.


Cephe Giydirme Özellikleri


Giydirme cephenin özellikleri hafif ve ince, seri üretimi gerçekleştirilebilen, hızlı montaj imkanı, taşınabilirlik, kolay temizlik, toz ve kir geçirmezlik, estetikliktir. Cephe giydirme çeşitleri arasında silikon, panel, doğrama, yapısal macun contalama, şerit camlı cephe sistemleri bulunmaktadır. Farklı renk seçenekleri olan cephe giydirme sistemleri binalara estetik kattığından günümüzde prestijli binalarda çokça tercih edilmektedir. Hemen hemen her çeşit malzemeden üretilebilen kaplamalar inşaat sektöründe vazgeçilmez ürün haline gelmektedir.Giydirme cephenin özellikleri hafif ve ince, seri üretimi gerçekleştirilebilen, hızlı montaj imkanı, taşınabilirlik, kolay temizlik, toz ve kir geçirmezlik, estetikliktir.

Cephe Giydirme Avantajları


Cephe giydirme için pek çok farklı seçenek bulunmakta ve binaya uygun olan sistemin renk seçiminin gerçekleşmesi ile montajı yapılmaktadır. Hem estetik görünümleri hem de uzun ömürlüğü sağlayan cephe giydirme sayesinde bina kullanım alanında önemli bir artış olmaktadır. Sağlamlığı kadar şıklığıyla da dikkat çekmekte ve dış cephede endüstriyel bir hava yaratmaktadırlar. Firmamız yapınızın ihtiyacı olan doğru cephe giydirmeyi tasarlayarak montajını hızlı şekilde gerçekleştirmektedir.


Yorum Yap