Cephe Giydirme Cam İşlemi

Cephe Giydirme Cam

19.10.2018 0 Yorum

Cephe Giydirme Cam


Cephe yüzeyinde herhangi bir montaj elemanına gerek kalmadan camlar arasındaki mesafenin 15 mm derz ile camlı panellerin yan yana montaj edilmesi cam cephe sistemlerinin temel özelliğidir. Camlı panellerin yan yana mekanik olarak montaj edilmesi kasetlere mümkündür. 1989 yılından bu yana, yenilik gelişime açık bir firma olarak faaliyet gösteren firmamız dış cephe uygulamalarında kullanılan giydirme cephe cam ürünleri ile kaliteli bir hizmet vermektedir.Giydirme Cephe Cam Özellikleri


Cephe sistemlerinde kullanılacak camın seçilme aşamasında pek çok hususa dikkat edilmelidir. Öncelikle, camın doğru tanımlanması ve tarif edilmesi önemlidir. Doğru tanımlama işlemi için dikkat edilmesi gereken hususlar:


 • Camın ışık geçirimi
  Renk ve ışık yansıması
  Isı geçirgenlik katsayısı
  Güneş enerji aktarımı
  Eminyet ve güvenlik derecesi
  Rüzgar basıncı
  Spontan kırılmalar

Camlarda düşük ışık geçirimi sayesinde içerinin görünmesi engellenir ve binaya kristal imaj verilir. Bu sayede, binanın gerçek ölçülerinin algılanması da engellenir ve çalışanlarda koyu güneş gözlükleri arkasından görüntü etkisi yaratır. Bu anlamda, doğal ışık miktarının bina fonksiyonlarına göre hesaplanması doğrudur.


Giydirme Cephe Cam Modelleri


Giydirme cephe cam modelleri arasına silikon, alüminyum cephe cam giydirmeler dahildir. Alüminyum giydirme cam cephe sistemleri ise projeden belirtilen açıklıklarda, her katın betonuna galvanizli çelik ve alüminyumda üretilen ankarajlar aracılığı ile bağlanmış taşıyıcı düşey profillerden oluşmaktadır. Aynı zamanda, alüminyum cam cephe giydirme sistemlerinde taşıyıcı düşey profillerin arasına istenilen yükseklikte camlar takabilmek için özel bağlantı elemanları sayesinde yatay kayıt profilleri de düşey taşıyıcı profillere bağlanmaktadır. Günümüzde cephe tasarımlarında estetiklik, prestij, konfor, fonksiyonellik, enerjinin korunmasını amaçlayarak yapıyı tümden saran alminyum cephe cam giydirmeleri, alüminyum doğrama cephe profilleri kullanılarak oluşturulur.


Alüminyum giydirme cam cephe sistemleri ise projeden belirtilen açıklıklarda, her katın betonuna galvanizli çelik ve alüminyumda üretilen ankarajlar aracılığı ile bağlanmış taşıyıcı düşey profillerden oluşmaktadır.

Giydirme Cephe Cam Renkleri


Cephe cam giydirmede cam renkleri ve türleri olarak pek çok çeşit sunulmaktadır. Bronz reflekte cam, renkli cam, füme reflekte cam, titanyum cam, planibel cam, low-e cam, lamine cam cephe cam çeşitlerine örnektir. Aynı zamanda cam türleri de kendi aralarında farklı renklere göre çeşitlenmektedir. Örneğin, tentesol cam mavi, yeşil,, bronz, füme gibi birçok renkle sunuluyor. Cam cephe elemanları oldukça hafiftir. Bununla birlikte, cam cephe giydirmeler estetik ve modern görüntüsü ile de binalara farklı bir hava katmaktadır.


Yorum Yap