Dış Cephe Giydirme İşlemi

Dış Cephe Cam Giydirme Nasıl Yapılır

15.10.2018 0 Yorum

Dış Cephe Cam Giydirme Nasıl Yapılır?


Son dönemlerde dış cepheler için tercih edilen ve estetik bir görüntü kazandıran dış cepheler, önemli bir yapı malzemesi haline gelmiştir. 1989 yılından bu yana faaliyete başlayan firmamız, dış cephe giydirme yapımında alanında uzman personeller sayesinde hizmet vermektedir. Bu anlamda, yapı malzemesine göre uygulanan birçok farklı yöntemler bulunmaktadır.Dış Cephe Cam Giydirme Fiyatları


Dış cephe cam giydirme fiyatları da her bütçeye uygun olacak şekilde belirlenmekte ve tüm binaları daha komforlu ve modern hale getirmektedir. Dış cephe giydirmelerde gelen talepler, sektörden sektöre değişim göstermektedir. Bu anlamda, yaptırmak istediğiniz dış cephe cam giydirme için sitemizde yer alan iletişim numarasından daha fazla bilgi alabilirsiniz. Binalarınıza dış cephe giydirme işlemi için alanında uzman ekiplere güvenebilirsiniz.


Dış Cephe Cam Giydirme Uygulamaları


Cephe yüzeyinde herhangi bir alminyum montaja gerek kalmaksızın camların arasında 15 mm şeklinde derzler olacak şekilde montaj edilmesi cam cephe kaplamanın temel özelliğidir. Cam cephe kaplamada camlı paneller yan yana mekanik olacak şekilde montaj edilir. Dış cephe cam giydirme modelleri ise silikon, kapaklı, yarı kapaklı olacak şekilde isteğe göre uygulanmaktadır.Bu anlamda, cam cephe sistemleri pek çok özelliğe göre belirlenmektedir. Bu özelliklere binanın kullanım amacı, projenin tasarımına uygun cam renkleri dahildir. Aynı zamanda, cam cinsi de hava ve iklim şartlarına uygun bir performans gösterme özelliği ile cephede kullanılacak ısıcamların kullanım amacına etki etmektedir.


Alüminyum giydirme cam cephe sistemleri ise projeden belirtilen açıklıklarda, her katın betonuna galvanizli çelik ve alüminyumda üretilen ankarajlar aracılığı ile bağlanmış taşıyıcı düşey profillerden oluşmaktadır.

Dış Cephe Cam Giydirme Modelleri


Dış cephe cam giydirme modelleri klasik kapaklı, transparan cam, yarı kapaklı cam giydirme sistemleri gibi bölünür. Klasik kapaklı cam giydirme sistemleri, kullanılan zemine göre farklılık göstermektedir. Bu etkiyi göz ardı etmemekte fayda vardır. Bu sayede, sıradışı bir görünüme kavuşulur. Yarı kapaklı cam giydirme sistemlerinde ise binaya yatay bir mimari sunulmaktadır. Aynı zamanda, düşey bir görünüm de verir. Diğer sistemlerden farklı olarak bu sistemde kapak alternatifleri de bulunmaktadır. Dış cephe giydirme ürünlerinin temizliği de oldukça kolaydır. Çevre ile uyumu, modern dış görünümü, estetikliği ile de kullanıcılar tarafından memnuniyetle kabul edilmektedir. Bu sayede, binaların daha yaşanılabilir ve daha lüks bir görünüme kavuşması da sağlanmış olur.

Yorum Yap