Dış Cephe Kompozit

Dış Cephe Kompozit

22.10.2018 0 Yorum

Dış Cephe Kompozit


Binaların dış cephelerinde kullanılmak üzere geliştirilen dış cephe kompozit sistemleri hem standart ölçülerde hem de özel üretim ölçülerinde hazırlanabilinmektedir. Alternatif bir alt konstrüksiyon yapıya sahiptir ve genellikle boyalı yüzeyleri dayanım gücü yüksek koruma filmleri ile kaplanmış vaziyettedir. Modern mimariye uyumu ile dikkat çeken bu sistem aynı zamanda ileri teknoloji ürünüdürDış Cephe Kompozit Uygulamaları Nasıl Yapılır?


Öncelikle söylemeliyiz ki, bu modern görünüm her türlü binada rahatlıkla uygulanabilinmektedir. Ancak projesinin çizilmesi gereklidir. Çünkü kompozit paneller burada verilen değerlere göre üretilmektedir. Devamında tüm saçakların gerekli görülen noktalarında ana taşıyıcı sistem oluşturulacaktır. Burada da çelik profillerin acil olarak temin edilme ihtiyacı doğacaktır ki bu profiller kısa zaman içerisinde iki kat antipas boya ile boyansın ve montajı yapılabilinsin. Sonrasında alt karkas oluşturulacak ve kompozit panellerin de eklenmesiyle sıra diğer işlemlere gelecektir. Alüminyum taşıyıcıların da montajının yapılması ile birlikte sıra kaplama altı ısı yalıtımına gelecektir. Bu aşamada 50 mm kalınlık ve 100kg/m3 yoğunluğunda taş yünü plakalarının bir an önce alana getirtilmesi gerekmektedir.


Dış Cephe Kompozit İçin Teknik Bilgiler


Alüminyum kompozitler aslında içi polietilen dolgulu iki yüzü alüminyum levha ile kaplı kompoze malzemelerdir. Renk kartelalarında bir çok renk seçeneği bulunmaktadır. Temelde 16 renk olmalarına rağmen özel üretime girdiği takdirde ton ve diğer değerlerinde değişiklik yapılabilinmektedir. Bununla birlikte ahşam ve granit desen çeşitleri de bulunmaktadır.Binaların dış cephelerinde kullanılmak üzere geliştirilen dış cephe kompozit sistemleri hem standart ölçülerde hem de özel üretim ölçülerinde hazırlanabilinmektedir.


Dış Cephe Kompozit Fiyatları Neye Göre Değişir?


Söz konusu fiyatlar olduğunda aslında her türlü etkenin burada düşme ve yükselmelere sebep olabileceğini bilmek gerekir.


Binaların yaşı


Kompozit her ne kadar yeni binalarda uygulanmaya daha yatkın olsa da, bazen eski binalarda da tercih edilebilinmektedir. Ancak kompozit öncesi yapılması gereken işlemler varsa fiyat da doğru orantılı olarak etkilenecektir.


Standart üretim – özel üretim


Standart düzende hazırlanan ürünler her sektörde olduğu gibi kaplama sektöründe de çok daha ucuza mal olmaktadır. Fakat özel tasarım ve özel materyal kullanımı her zaman biraz daha pahalıya mal olabilir.


Firma tercihi


Kimi firmaların piyasanın altında fiyat verdiği bilinmektedir. Bu tür bir şirket ya da ekip ile çalışırsanız yapılan işin asla uzun ömürlü olacağından emin olamazsınız. Öte yandan, hiç bilmediğiniz bir firmaya sırf daha kurumsal durduğu için ödeyeceğiniz yüksek meblağlar da sizlere ücret açısından zarar olarak dönecektir.

Yorum Yap