Kompozit Panel Kaplama

Kompozit Panel Kaplama Nasıl Yapılır

Kompozit Paneller ,hafif , sağlam, esnek olma özellikleri dolayısıyla tüm dünyada tercih edilen kaplama malzemesidir. Kompozit paneller kullanıldığı alana göre farklı çekirdek kalınlıklarında üretilir. Bu sistemin en büyük özelliği soğuk olarak el aletleri ile şekil verilebilir olmasıdır.


UYGULAMA;

Asaş veya Saraybond marka füme renk ve ahşap deseni kompozit panel demir konstrüksiyon üzerine bağlanır. derz dolgu silikonu ile yalıtımı sağlanır.


TEKNİK ÖZELLİK VE BOYA: Alüminyum Kompozit Paneller et kalınlığı 0,5 mm olan iki adet EN:AW3005(A) (Alm 1 Mg 0,5) alaşıma sahip olup alüminyum levha ve bu iki levha arasında 3 mm düşük yoğunlukta polietilen(low density polyethylene) den oluşacaktır ve toplam kalınlığı 4 mm olacaktır. Alüminyum Kompozit Panelin iç yüzey levha boyası polyester bazlı olup 5 micron kalınlıkta koruyucu boya, dış yüzey boyası ise 25 micron kalınlıkta PVDF (Polivinilidin Florür) Kynar 500’den oluşacaktır.


ALT TAŞIYICI SİSTEM: Alüminyum Kompozit Panel Alt Taşıyıcı Sistemi 40*30*1,5 mm et kalınlığında demir profil 2 kat antipaslı ile birlikte kullanılır.