Kompozit Panel Kaplama Nedir

Kompozit Panel Kaplama

31.10.2018 0 Yorum

Kompozit Panel Kaplama


Bina cephe kaplamada önemli bir yere sahip olan kompozit paneller, arkasına yapılan taş yünü uygulaması ile su ve ısı izalasyonunun sağlanmasına yardımcı olur. Ürün gamı geniş olan kompozit panel ürünlerimiz, yangına karşı dayanıklıdır. Çelik kutu profiller üzerine montajlanmaktadırlar ve farklı montaj şekilleri ile bilinirler. Montaj yöntemlerine dışardan derz yerlerine silikon çekimleri veya anahtar geçme olarak bilinen mekanik yöntem dahildir.Kompozit Panel Kaplama Nedir?


Tutuşmaz özelliğe sahip olan yangına dayanıklı malzeme ile yapılan kaplama işlemine kompozit panel kaplama denir. Kompozit panel kaplamaları mimarinin genel yapısına uygun olarak özel ölçülerlerde üretilmektedir. Sistemde kullanılan ürünler, koruma filmi ile kaplanmaktadır. Farklı renk ve dokuları ile çeşitlenmektedir ve ısı yalıtımı gibi pek çok özellik sunar. Kompozit paneller, polietilen adı verilen özel bir maddenin iki yüzeyinin de levhalarla kaplanması sonucu oluşur.


Kompozit Panel Kaplama Özellikleri


Kompozit paneller hafif olması ile bilinirler. Aynı zamanda, sağlamdırlar ve uzun yıllar kullanılabilirler. Pek çok kalitesiz ürünler için gerekli olan onarım işlemleri ise kompozit panellerde ihtiyaç oluşturmaz. Kompozit panellerin diğer özellikleri aşağıdaki gibi sıralanabilir:  • Esnek olması nedeni ile kolay şekil verilmesi

    Isı ve ses yalıtımı sağlaması

    Korozyona karşı direnci

    Darbelere ve doğa şartlarına dayanıklılığı

    Kolay temizlenmesi


Kompozit renk panellerinde pek çok renk seçeneği bulunmaktadır. Bu anlamda, firmamız ile iletişime geçmeniz yeterli olacaktır. Kompozit panel firmaları arasında kalitesi ve iş anlayışı ile seçilen firmamız, kompozit panel uygulamalarında da size yardımcı olacaktır.


Bina cephe kaplamada önemli bir yere sahip olan kompozit paneller, arkasına yapılan taş yünü uygulaması ile su ve ısı izalasyonunun sağlanmasına yardımcı olur. Ürün gamı geniş olan kompozit panel ürünlerimiz, yangına karşı dayanıklıdır.

Kompozit Panel Kaplama Nasıl Yapılır?


Kompozit paneller öncelikle plaklar halinde gelirler. Kompozit plakların standart üretim boyutu 1250mmx3200 mm şeklindedir. Kompozit paneller, kurulum aşamasında da pek çok yararlar sağlar. Esnek olmalarından dolayı el hareketleri ile kolayca şekillenir ve delme, montaj işlemleri sırasında el aletlerine ihtiyaç duyulur. Beton, taş, demir gibi yapı malzemelerine gerek kalmaz. Firmamız aracılığı ile paneller ambalajlı olarak sunulmaktadır. Panellerin renkli kısımları ise taşıma esnasında zarar görmeyecek şekilde kaplanmaktadır. Bu sayede, montaj anında montaj anına kadar kompozit panellerin zarar görmemesi garantilenir.

Yorum Yap