Kompozit Panel Kaplama Bursa

19.10.2018 0 Yorum

Kompozit Panel Kaplama Bursa


Kompozit panel kaplaması sahip olduğu birçok avantajı ile günümüzde iç ve dış cephe kaplamalarında oldukça fazla tercih edilmektedir. Kompozit panel bir çeşit yapı malzemesi olup her iki yüzeyi de alüminyum levhalarla kaplanarak oluşturulur. Çeşitli malzemelerle kaplanabilen bu yapı malzemesi ile doğal ahşap kaplama, marine kontroplak ve alüminyum plaka kaplama modelleri yapılabilmektedir. Kırılmaya, paslanmaya, oksitlenmeye, çatlamaya ve yangın gibi etmenlere karşı oldukça dayanıklı olan kompozit panel kaplamalar binaların dış cephe kaplamalarında özellikle tercih edilmektedir.


Kompozit Panel Kaplamanın Avantajları


Kompozit panel kaplama uygulamasının avantajları oldukça fazla olmakla birlikte çeşitli amaçlarla kullanılabilmektedir. Kullanımı bu kadar yaygın olan kompozit kaplamaların sahip olduğu avantajlar arasında;


 • Hafif olması ve esnekliği ile kolay şekil alabilmesi,
  Hem ses hem de ısı yalıtımı özelliği,
  Korozyana karşı direnci,
  Temizliğinin oldukça kolay olması,
  İklim şartlarından etkilenmemesi
  Darbelere karşı dayanımı gibi olumlu özellikleri bulunmaktadır.

Kompozit Panel Kaplama Montaj İşlemleri


Kompozit paneller oldukça esnek bir yapıda oldukları için kolaylıkla şekil verilebilmektedir. Standart ölçülere sahip olan kompozit paneller el aletleri ile rahatlıkla şekillendirilebilmektedir. Müşteri teslimatına kadar korumalı ve ambalajlı paketlerle zarar görmeden taşınan paneller ancak montaj sırasında ambalajından çıkartılır. Çeşitli renklere sahip olan bu yapı malzemesi müşterinin istediği renge göre sipariş verilebilmektedir. Önemli noktalardan biri de panellerin montajının işinde tecrübeli ekiplerle yapıldığında çok daha profesyonel ve estetik bir görünüme sahip olmasıdır.

Kompozit Panel Kaplamanın Kullanım Amaçları


Kompozit paneller kullanılarak yapılan tüm kaplama çeşitleri ileri teknolojinin ürünü olarak sahip olduğu pozitif özellikleri ile mimarların en çok tercih ettiği yapı malzemesidir. Özellikle de şık görünmesi nedeni ile yeni binalarda dekoratif malzeme olarak da kullanılmakta olan panel kaplamalar restorasyon işleri için de en çok tercih edilen yapı malzemelerindendir. Eski ve bakımsız gözüken bir binaya bile modern bir görünüm kazandırabilen panel kaplamalar ile iç ve dış mekan olarak istenilen her yer restore edilebilir.


Kompozit paneller kullanılarak yapılan tüm kaplama çeşitleri ileri teknolojinin ürünü olarak sahip olduğu pozitif özellikleri ile mimarların en çok tercih ettiği yapı malzemesidir.

Kültür tuğlaları arasında olan antik tuğlalar ile yapılacak kaplama bulunduğu ortama gizemli bir hava vermekte olup beğenilen modeller arasındadır. Dekoratif bir cephe kaplaması için antik tuğla kullanılması kaplandığı mekana tarihi bir hava da katmaktadır. Farklı bir kompozit panel kaplama modeli olan taşra tuğla ise kırmızının tonları ile kahverenginin en doğal tonunu kapsayan dekoratif malzemelerdir. Retro tuğla uygulaması ise gene dekoratif bir görünüm sağlayan farklı bir çeşit kültür tuğlasıdır. Bunların yanında kültür taşı çeşitlerinden ıhlara taşı, kayrak taşı ve yığma taşı gibi modeller de dekorasyon uygulamaları için müşterinin tercihe göre yapılabilmektedir.

Yorum Yap